Informacje, Testy i Recenzje

Zawsze najciekawsze informacje o samochodach PREMIUM

Samochód dla zarządu: niemiecka precyzja? Czy angielska robota?

Pomoc dla wciąż mało zdecydowanych …

limuzyny dla zarządu Audi A6 2.0 TDI BMW 520dOstatnio mieliśmy kilka zamówień na samochody z silnikami 2-litry diesel i jak zwykle w rozmowie z klientami pojawiały się wątpliwości, czy wybrać Audi TDI 190KM lub BMW 520d 190KM czy może Mercedesa klasy E?

Samochody bardzo często są ze sobą porównywane w prasie motoryzacyjnej i praktycznie tylko subtelne różnice, design, albo preferencje marki decydują o tym na co finalnie się zdecydujemy. Dla tych, którzy wciąż poszukują testów porównawczych pragniemy przypomnieć test Auto Świata z 23.02.2016. Test porównawczy dostępny jest po poniższych linkiem => porównanie samochód dla zarządu a redakcja postanowiła zaprezentować dla przyszłych właścicieli, członków zarządu nastepujące limuzyny:

  • Audi A6 2.0 TDI 190KM
  • BMW 520d 190KM
  • Jaguar XF 20d 180KM

Na co dzień w naszej firmie poruszamy się różnymi samochodami. Znane nam są doskonale te modele, użytkujemy je i dlatego w pełni się zgadzamy z opinią Auto Świata, w którym oddali samo sedno każdego z tych aut. Każdym z nich pokonaliśmy dystanse ok 40 tys km. Poniżej cytujemy opinię na koniec testu:

„Jaguar ma charakter ale niestety, w pewnych dyscyplinach ustępuje niemieckim limuzynom. Jeżeli nie przeszkadzają wam: tworzywa z nieco niższej półki niż w Audi, prostszy system multimedialny, gorszy komfort jazdy i wyższe spalanie, to XF może być ciekawą alternatywą dla A6 i „piątki”. Niemiecki duet jest dopracowany w każdym calu, Audi ostatecznie wygrywa dzięki skuteczniejszym hamulcom.

Osobom przedkładającym przyjemność z jazdy nad perfekcyjnie wykończone wnętrze polecamy BMW. „Piątkę” fantastycznie się prowadzi, jednocześnie zawieszenie BMW zna się na komforcie. Audi jest najdroższe i dlatego przegrało tylko w kategorii kosztów. W pozostałych dyscyplinach bryluje – to dopracowana limuzyna”

Czasami ciężko jest wybrać zwyciężce Audi A6 2.0 TDI czy BMW 520d? Nie będziemy wypowiadać się w kwestii spalania tych aut, bo wszyscy świadomi użytkownicy wiedzą, że kwestia spalania jest raczej pochodną tego jak obsługujemy się z gazem. Wszystkie te konstrukcje są podatne na zwiększone zapotrzebowanie na paliwo przy bardzo dynamicznej jeździe. Niemniej jednak podróżując po Warszawie w korkach i dynamicznie po drogach stolicy (stojąc na licznych światłach) spalanie 8-8,5 litra będzie rzeczywistym wynikiem. Przy spokojniejszej jeździe i mniejszych korkach w mieście wynik 7 l jest jak najbardziej realny. W przypadku jazdy poza miastem spalanie momentalnie spada do wartości 6l/100km, a przy jeździe do 120km/h wartości 4,6-5l/100 stają się rzeczywistością. Te osoby, które bedą się spieszyć i na drogach szybkiego ruchu lub austostradach bedą wykorzystywać moc 190KM i poruszać się z prędkościami 160-190 km/h, spalanie średnie powinno wynieść około 7,5l/100 km. Powyższe informacje dot. spalania nie są danymi producenta, a informacjami realnymi.

W przypadku gdybyście mieli jakieś pytania – zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji i przed zakupem staramy się naszym klientom dostarczyć pełnych informacji.  Szukasz podobnego auta? Zobacz przykładowe zestawienia naszych samochodów używanych.

 

 

 

 

Back to top